Zmäkčovacie zariadenia

Zmäkčovacie zariadenia upravujú tvrdosť vody a tak zabraňujú vzniku problémov pri využívaní tvrdej vody.  Chránia zariadenia a výrazne predlžujú ich životnosť. Zmäkčovače nájdu svoje uplatnenie všade, kde je používaná tvrdá voda, či už kvôli zariadeniam, alebo samotným procesom ako oplachovanie, pranie…

Najviac ohrozené sú ohrevné telesá. Nielenže im klesá životnosť, znižuje sa ich účinnosť a priamo úmerne stúpajú náklady na prevádzku a energie. . Stačí 3 milimetrová vrstva vodného kameňa na tepelných zariadeniach a zníženie účinnosti je už 20%

Zmäkčená voda

Pri zmäkčovaní sa ióny vápnika a horčíka nahrádzajú iónmi sodíka, ktorého soli nespôsobujú problémy charakterizujúce tvrdú vodu. Upravená voda má celkovú tvrdosť nižšiu ako 0.5 °N.

Ideálnym riešením je však poznať presnú tvrdosť vody vo vašej domácnosti a použiť zmäkčenie. Ak vás prevencia pred tvrdou vodou zaujala, neváhajte vyplniť náš bezplatný formulár. Radi vám poskytneme viac informácií, zmeriame tvrdosť vašej vody a navrhneme optimálne riešenie, ktorým získa vaše zdravie aj peňaženka. Tvrdá voda dokázateľne prehlbuje dieru v rodinnom rozpočte, pomôžeme vám ju zaplátať.

Ponúkame špičkové riešenie úsporného systému AMBERSOFT.

Náplňou filtrov je silno kyslý katex v Na+ cykle, regeneračnou látkou je chlorid sodný špeciálne čistený. Filtre sú zdvojené, určené pre kontinuálnu prevádzku. Jeden filter je vždy v prevádzke, druhý je v zálohe alebo v regenerácii.

Filter je vybavený vlastnou elektronikou, ovládanie tlakovým vzduchom, riadenie režimu prevádzky kontaktným vodomerom. Na riadiacom panely sú uvedené potrebné prevádzkové dáta, na objednávku možno urobiť diaľkový prenos dát.

Zariadenie pracuje v úspornom režime, spotreba soli na regeneráciu je polovičatá v porovnaní s klasickými zmäkčovacími filtrami.